Mechanické zábranné prostředky

V roce 2005 byl započat vývoj a výzkum mechanických zábranných prostředků a zařízení, které zdárně napomáhají k ochraně objektů a lokalit se zvláštním režimem. Byla provedena nárazová zkouška vozidlem do bariéry, kterou jsme k těmto účelům vyvinuli. Tyto naše kvalitní výrobky, které jsou vyráběny od roku 2005, ať se jedná o retardéry průběžné nebo otevírací, splňují veškeré nároky na používání, jak v civilním, tak ve vojenském sektoru. V současné době firma Zámečnictví Adámek vlastní Osvědčení o zápisu užitného vzoru na Retardér průběžný, mobilní, s vyšším zdvihem a na Mobilní otevírací retardér.

Brána otevírací retardér se používá pro aktivní kontrolu projíždějících vozidel v daném sledovaném úseku. Při demontování průběžných retardérů z vratové části a jejich použití přímo i jako pasivní zpomalovací mechanická zábrana.

Toto zařízení umožňuje zabezpečení příjezdové a přístupové komunikace proti případným narušitelům, a to při rozmístění po celé průjezdní šířce komunikace nebo polovině se střídavým rozmístěním přes oba směry průjezdu.Jde o velmi účinné a snadno sestavitelné mechanické zabezpečení, které splňuje v maximální možné míře nároky na jeho použití. Možnost instalace na různý podkladový materiál, jako asfalt, beton, šotolina a jiný částečně zpevněný podklad.

Brána- otevírací retardér je vyroben z kvalitních silnostěnných jeklů a komponentů prvotřídní kvality, garantované výrobcem. Rozebíratelný vratový systém umožňuje sestavení ze dvou, na sebe nezávislých částí.

Účinnost celého zařízení spočívá nejen v mechanickém poškození vozidla narušitele, v jízdě do střeženého prostoru, ale i v možnosti psychologického zastrašení, donucení zpomalení jedoucího vozidla a v případě najetí na uzavřený retardér poškození přední a spodní části vozidla, kol, nápravy a dalších důležitých částí vozu.

Fotogalerie

Bariéra1

Bariéra 2

Bariéra 3


Kontaktujte nás

*
*
*
(ochrana proti spamu)
* - povinné položky

© Zámečnictví Adámek

Created by Compakt